LPG FİLTRESİ | Otogaz Forum - Türkiye'nin En Büyük LPG Forum Sitesi
Anasayfa / Genel / LPG FİLTRESİ
LPG FİLTRESİ

LPG FİLTRESİ

LPG Filtresi

                Karbüratörlü ve sıralı LPG sistemlerinde, LPG tankından gelen gazı süzerek temizleyen LPG filtresi karbüratörlü sistemlerde bir tane, sıralı sistemlerde ise iki tanedir. Karbüratörlü sistemlerde bulunan filtre gaz valfinin içerisinde bulunmaktadır. Gaz kesicinin içerisinde bulunan bu filtre zamanı geldiğinde değiştirilmezse, tıkanır ve regülatöre gazın düzensiz bir şekilde gitmesine neden olur. Böyle bir durumda da araçta çekişme ve düzensiz çalışma problemleri ortaya çıkar.

Sıralı sistemlerde bulunan LPG filtresi ise daha önce söylediğimiz gibi iki adettir. Filtrelerden bir tanesi gaz kesici içerisinde, diğeri ise regülatörle enjektörlerin arasında yer almaktadır. Regülatörle enjektörlerin arasında yer alan filtre uzun bir süre boyunca değiştirilmezse enjektörlere gelen LPG yakıtının içerisinde bulunan kimyasal maddeleri süzemez ve bu maddeler filtrenin içerisinde geçerek enjektöre zarar verir, arıza meydana gelmesine sebep olur. Bu nedenle belirli aralıklarla LPG filtresi değişikliğinin yapılması gerekmektedir. Böylece aracınızda bulunan enjektörlerin kullanım ömrünün uzamasını sağlayabilir, aracınızdan tam performans alabilirsiniz.

Araçlarınızda bulunan LPG filtresi arızalandığı zaman web sitemizi ziyaret edebilir ve sizin için son derece uygun fiyat seçenekleri ile satışa çıkardığımız yedek parçalarımız arasından ihtiyacınız olan parçaları kredi kartınızı kullanarak kısa bir süre içerisinde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Web sitemizde LPG filtresi dahil olmak üzere satılan tüm yedek parçalar, son derece uygun fiyat seçenekleri ile piyasa fiyatının altında fiyatlardan satılmaktadır. Böylece bütçenizi zorlamadan, ekonomik bir şekilde aracınız için yedek parça satın alabilirsiniz.

Ürünlerimizi satın aldığınız zaman, faturası adınıza kesilecek ve siparişiniz sırasında belirtmiş olduğunuz adrese faturanız ile birlikte kargo ile gönderilecektir. Böylece uzun uzun vakit ayırmanıza gerek kalmadan, son derece ekonomik fiyatlarla online alışverişin keyfini yaşayabileceksiniz. Web sitemizden satın almış olduğunuz LPG filtresi mutlaka, lpg parça değişimi konusunda uzman kişiler tarafından değiştirilmelidir. Değişim işlemini sizin gerçekleştirmeniz, arızanın daha da büyümesine sebep olabilmektedir. Bu nedenle LPG filtresi için mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız. LPG filtresi ve diğer tüm LPG yedek parçaları için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Hakkında Otogaz Forum

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*