LPG Gösterge Arızası Ve Nedenleri | Otogaz Forum - Türkiye'nin En Büyük LPG Forum Sitesi
Anasayfa / Genel / LPG Gösterge Arızası Ve Nedenleri
LPG Gösterge Arızası Ve Nedenleri
LPG Gösterge Arızası Ve Nedenleri

LPG Gösterge Arızası Ve Nedenleri

LPG’li sistem kullanan araç sahipleri zaman zaman araçlarında bazı arızalar ile karşı karşıya gelerek, bu arızaların nedenini bilememektedir. Araç sahipleri araçlarını yetersiz bilgiye sahip Otogaz tamircilerine götürerek, küçük bir tamirat gerektiren arızalar için yüksek fiyatlar ile sorunsuz parçalara gereksiz yere ödeme yapmaktadır. Otogaz Forum olarak, siz değerli müşterilerimizi, araç arızaları hakkında bilgilendirmek, biraz olsun aranızdaki arızayı tahmin edebilmeniz katkımızın olmasını isteriz.

Bugün, Otogazforum olarak biz, LPG gösterge arızası ve nedenleri konusunda detaylı bir inceleme yapacağız.
LPG Gösterge Arızası ve Nedenleri Aşağıda Soru Cevap Şeklinde Aşağıda Sıralanmıştır.

Soru: LPG tankı üzerindeki gösterge çalışıyor ama düğmede gaz seviyesi görünmüyor.

Cevap: LPG tankı ve LPG düğmesi birbirine bağlantılı kablolardan oluşur. Eğer aracınızda ki tankın üzerinde gaz seviyesi görünmesine rağmen, LPG düğmesinde gaz seviyesi görünmüyorsa kuşkusuz tank ile düğme arasında kablolarda kopukluk mevcut demektir. Tank ve düğmelerin arasında olan bu kablonun kopuk kısmı tamir edilmesi  veya yenisi ile değişmesi sorunu çözecek ve aracınızdaki LPG düğmesi gaz seviyesini gösterecektir.

Soru: LPG tankı üzerinde full göstermesine rağmen LPG düğmesinde yarım depo gösteriyor neden.

Cevap: Şamandıra sensör camının arızalı olması veya sensör camının yönünün tam olarak sabitlenmemesi nedeniyle oluşan LPG tankı gösterge arızasının tespiti, LPG tankındaki gösterge full olarak görünmesine rağmen, araçta bulunan gösterge düğmesi yarım depo göstermesidir.

LPG Sıralı sistemlerini kullanan araçlar, bilgisayar bağlantısı yapıldığı zaman, sensör seçiminin yanlış yapılması veya farklı sensör camının takılması nedeniyle LPG gösterge arızası karşımıza çıkar.

Soru: LPG tankının dolu olasına rağmen LPG gösterge ışıkları yanmıyor.

Cevap: LPG tankı dolu olmasına rağmen LPG gösterge ışıkları çalışmıyor ise sorun tank üzerindeki sensör camının çalışıp çalışmamasından kaynaklandığını tespit etmeliyiz. Bu sorunun tespiti için,  tank üzerindeki sensör camı değiştirilmelidir.  Değişmesine rağmen hala sorun devam ediyor ise sorun LPG şamandıra arızasındadır. LPG tamircisi ve yetkili ustalar tarafından şamandıra arızası kolayca giderilmektedir.

Soru: Depo Boş Ama LPG Dolu Gösteriyor Neden

Cevap: LPG şamandırasının ön kısmındaki kablo kopmuş veyahut soketinden çıkmış olabileceğinden, araç içindeki düğme boş depoya, LPG dolu gösteriyor arızası verir.

Son olarak, LPG şamandırası fulde takılı kalmış olabileceğinden, LPG gösterge arızası meydana gelmiş olabilir.

Hakkında Otogaz Forum

3 yorum

  1. Merabalar benim aracımda depo boşken yarım depo varmış gibi gösteriyor sürekli ona yanılıp yolda kalıyorum lütfen bir yardım ne yapacağımı bilmiyorum tam olarak sorun nerde bilmiyorum arkadaki ibreli göstergeyi degistirdim fakat düzelmedi hatta daha kötü oldu daha çok yanıltıyor beni…saygılar…

  2. LPG full olmasına rağmen ışık kırmızı yanıyor , boş iken de full yanıyor yani tam tersi bunun nedeni nedir ?

  3. Iyi çalısmalar 2001 honda civic aracmda atiker marka lpg sistemi takili arac icindeki gaz gostergesinin ışıkları yanmadıgı zaman aracı hic bir sekilde calistiramiyorum kimi zaman 5 kimi zaman yarim saat ugrasim sonunda gostergenn isikları yaniyor ve araba calisiyor neden olabilir daha once bi kac yere gosterdim arizayi bulamadilar

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*