LPG Diyafram Arızası | Otogaz Forum - Türkiye'nin En Büyük LPG Forum Sitesi
Anasayfa / Genel / LPG Diyafram Arızası
LPG Diyafram Arızası
LPG Diyafram Arızası

LPG Diyafram Arızası

Özellikle sıralı sistem regülatörlerde LPG diyafram arızası meydana geldiğinde araç uzun süre bekleyince geç çalışma ve basınç değişikliğinden dolayı rolanti yanı sıra performansta sorunlar yaşanır. Tabi birde motor suyuna gaz karıştırma bu gibi durumda regülatör veya tamir takımının yenilenmesi zorunlu hal alır. Tabi regülatör yenilemek ihtiyaç duyulan markaya göre epey pahalı ve gereksiz masrafdır. Çünkü hangi LPG markası olursa olsun üretmiş olduğu regülatörün tamir takımını da üretmek zorundadır.  Fakat ülkemizde LPG servisleri LPG regülatör arızası yaşandığında diyafram değişimi sağlıklı olmuyor diyerek yerine regülatör değişimine yönelmişlerdir.

Kısaca bu sorunun sebebi diyafram diğer adıyla tamir takımı değişimi biraz uğraştırıcı ve az kazanç elde ettiren iş olduğudur. Malesef ülkemizde Otogaz servislerini mali açıdan denetleyen kuruluş olmadığından servisler regülatörü bire alıp 2, hatta 3 katına satıp daha çok para kazanacaklarından dolayı diyafram değişimine kimse sıcak bakmamaktadır. Örneğin Brc Tartarini Lovato gibi sıralı sistemlerde LPG diyafram arızası yaşandığında il ve servise 600 ile 700 tl arası regülatör değişimi yapılıp araç sahibi maddi açıdan mağdur edilmektedir. Aracınızda LPG diyafram arızası var ise ısrarla tamir takımını yenilemeyi öneriniz. Muhtemelen bu talep karşısında servis ustası tamir takımı piyasada bulunmuyor veya randımanlı olmuyor diyerek yeni LPG beyni takmayı önerecektir.

Aldığınız bu cevap karşısında ustaya şu yanıtı verebilirsiniz, ustacım o kadar param yok yerine atiker veya mimgas takın yada internetten LPG diyaframı alayım lpgyedekparca.com sitesinde var sorunsuz uyum sağlıyormuş hem fiyatı yenisinin üçte bir fiyatına gelir. usta muhtemelen şok yaşayıp kendine çeki düzen verecektir. Araç sahiplerine tavsiyemiz prins vialle ve telflex regülatör dışında tüm regülatörler bir birine sorunsuz uyum sağlar. Sıralı sistem araçlarda LPG beyinleri yani regülatörlerinin görevi sadece motor suyundan aldığı sıcaklık ile gazı buhar haline dönüştürüp enjektörlere gitmesini sağlamaktır. Elektronik bir parça değildir bir birlerinden farkı, markası ve şeklidir. Gerisi teferruattır.

Byotogaz

Hakkında Otogaz Forum

Bir yorum

  1. Allah razı olsun.

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*