LPG FİLTRE FİYATLARI | Otogaz Forum - Türkiye'nin En Büyük LPG Forum Sitesi
Anasayfa / Genel / LPG FİLTRE FİYATLARI

LPG FİLTRE FİYATLARI

Hem Uygun Hem de Kaliteli Lpg Filtre Fiyatları

Lpg filtresi, lpg ile çalışan araçlarda tüm karbüratörlü ya da sıralı otogaz sistemlerinde, lpg tankındaki gazın enjektöre geçerken ki süzme işlemini gerçekleştirir. Zaman içerisinde gaz tankında biriken pas ya da metal tozu, çeşitli kimyasallar gibi pek çok enjektör ve araç için zararlı nitelikte maddenin süzülerek aracın güvenle çalışmasını sağlar. Lpg ile çalışan otomobillerde filtre özellikleri farklılık göstermektedir. Filtre karbüratörlü sistemlerde bir adetken sıralı otogaz sistemlerinde iki adet bulunmaktadır. Lpg filtre fiyatları satıldığı bölge, mağaza ya da internet sitesine göre oldukça farklılık göstermektedir. Fakat sitemizden en uygun fiyatlı ve orijinal ürünleri kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.

Lpg filtrelerinin karbüratörlü araçlar için kullanım süresi genel itibariyle 40 bin kilometredir. Uzmanlarca bu kilometreden sonra filtrelerin mutlaka değiştirilmesi gerekir. Aksi halde gerek lpg sistemi için gerek ise araç için oldukça masraflı arızaların oluşması ya da çalışma düzeninin bozulması kaçınılmazdır. Gaz kesici içerisinde bulunan Lpg filtresinin tıkanması halinde ise regülatöre güden gaz düzensiz hal alacağından araçta çekiş problemi ve düzensiz çalışma sorunu oluşmaktadır. Tüm bu sebeplerden ötürü Lpg filtresinin zamanında değiştirilmesi ve arızası halinde derhal çözüm getirilmesi araç açısından oldukça önem arz etmektedir.

Sıralı otogaz sistemi bulunan araçlarda ise Lpg filtresi fiyatlarını ve özelliklerini ürün kataloglarından kolayca inceleyebilirsiniz. Sıralı sistemlerde karbüratörlü sistemden farklı olarak gaz kesici filtrenin her 20 bin kilometrede değiştirilmesi önemlidir. Zaman içerisinde metal ya da pas tozuna, kimyasallara bağlı regülatörde oluşabilecek aşınmanın ve yıpranmanın önlenmesi için filtrelerin zamanında değiştirilmesi gerekir.

Sitemizde her model ve çeşitten Lpg filtresine rahatlıkla ulaşıp inceleyebilirsiniz. Lpg filtreleri hiçbir şekilde uyum problemi çıkarmaz, her tür araca ve otogaz sistemine kolaylıkla monte edilip, kullanılabilir. Aynı zamanda en uygun Lpg filtre fiyatları ile aracınızı yenilerken fazla masraftan kaçınmış olursunuz. Ayrıca site üzerinde yer verilen takma ve onarma videoları ile lpg filtrelerinizi sitemizden uygun fiyata alabilir hatta bir ustaya gerek kalmadan kendiniz kolaylıkla monte edebilirsiniz.

Hakkında Otogaz Forum

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*