Atiker Gaz Kesici Filtre | Otogaz Forum - Türkiye'nin En Büyük LPG Forum Sitesi
Anasayfa / Genel / Atiker Gaz Kesici Filtre
Atiker Gaz Kesici Filtre
Atiker Gaz Kesici Filtre

Atiker Gaz Kesici Filtre

ATİKER GAZ KESİCİ FİLTRE ÖZELLİKLERİ

Gaz kesici karbüratörlü, enjeksiyonlu ve diğer tüm sıralı sistemli araçlarda bulunmak zorundadır. Gaz kesici denilen olay, motorun devrini belirli bir yerde sınırlayarak tehlikeli devirlere ulaşmasını önler ve motorun ömrünü uzatır. Bu sınırlandırma olayını motor kontrol ünitesi içerisinde bulunan bir yazılım yapar. Motor kontrol ünitesinde bulunan yazılımın modifikasyona tabi tutularak kesici devrinin değiştirilmesi de mümkündür. Bu işlem ustalık ister ve maliyeti biraz fazladır. Bu gaz kesicinin içerisinde sıralı sistem araçlarında bir lpg filtresi bulunmaktadır. Bu filtre tıkandığında enjektörlerde zamanla tahrip olur ve araçta çekiş problemi ve yakıt sorunu yaşanır. Bunların olmaması için filtrenin 20.000 km de bir değişmesi gerekmektedir. Kullanacağınız filtrenin uyum sağlayıp sağlamayacağı konusunda şüpheleriniz varsa eğer Atiker gaz kesici filtre kullanabilirsiniz. Atiker filtreler hiçbir sorun yaşamadan araca uyum sağlar.

Filtreler bir araç için olmazsa olmazdır. Bu filtreler yakıtın süzülmesini sağlar ve 10.000-15.000 km arasında değişmelidir. Değişmediği takdirde filtreler tıkanır ve bu tıkanıklık yüzünden lpg enjektörleri zamanla hasar görür bu hasar ise aracın gücünde sıkıntı yaşanmasına neden olur. Gaz kesici sisteminin amacı; gaza çok fazla basanlar için vitesin değişmesi gerektiğini bildiren bir mekanizmadır. Gaz kesici devreye girdiğinde arabadan kesik kesik sesler gelmektedir. Kullandığın gaz kesicinin içinde bulunan filtre araç için oldukça önemlidir. Atiker gaz kesici filtre modelini ele alacak olursak; Atiker gaz kesici filtreler brc marka karbüratörlü ve sıralı sistem filtreleriyle aynı olup sorunsuz şeklide uyum sağlamaktadır. Gaz kesici filtrelerin 20.000-40.000 km arasında değiştirilmesi gerekmektedir. Sadece Atiker gaz kesici iç filtreler ile uyum sağlamaktadır. Kullanım amacı ise, lpg sistemlerinde lpg tankından gelen sıvı yakıtı süzerek regülâtöre gönderir. Gaz kesici iç filtreleri değişmesinin faydaları; gaz kesici iç filtre lpg beyni ve enjektörlere yabancı maddelerin geçmesini engeller ve ömürlerini uzatır. Filtrelerin bu işin ustası tarafından monte edilmesi gerekmektedir.

Aracınız için Atiker gaz kesici filtre kullandığınızda regülatörünüzün ve enjektörlerinizin ömrünü uzatabilirsiniz ve aracınızın çekiş problemi ya da yakıt sorunu yaşamasını engellersiniz.

 

Hakkında Otogaz Forum

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*