LPG TESİSATINI SÖKTÜRMEK İSTİYORUM NE YAPMAM GEREKİR? | Otogaz Forum - Türkiye'nin En Büyük LPG Forum Sitesi
Anasayfa / Genel / LPG TESİSATINI SÖKTÜRMEK İSTİYORUM NE YAPMAM GEREKİR?
LPG TESİSATINI SÖKTÜRMEK İÇİN

LPG TESİSATINI SÖKTÜRMEK İSTİYORUM NE YAPMAM GEREKİR?

Aracında bulunan LPG tesisatını söktürmek isteyenlerin şu yolları izlemesi gerekir. Araçlarda LPG veya CNG Dönüşümü SMM Büro Tescil Belgesi ve hizmet yeri yeterlilik belgesi olan servislerde, uzman bir mühendisin gözetiminde yapılmaktadır. Aracınızdaki tesisatın sökümüde gene bu dönüşüme yetkili firmalarda yapılmalıdır.

Seri tadilat yöntemiyle LPG dönüşümü yapan firmada da söküm işlemini gerçekleştirdikten sonra, münferit tadilat yöntemiyle proje çizen firmalarda LPG Sökümü ile ilgili proje hazırlanmalıdır. LPG Söküm projesi çizilen araca Periyodik Muayene İstasyonlarında tespit yapılmaktadır. Yapılan tespit sonrası trafiğe kayıtlı olduğu tescil bürosundan ruhsat yenilenerek “Araç LPG ile Çalışır” ibaresi kaldırılır.

Aracınızdaki yakıt sistemi tadilatını yetkili yerlerde söktürdükten sonra, sökümü yapan firmanın yetkili olduğuna dair “Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi SMM büro tescil belgesi araçların LPG‘ye Dönüşümü Mühendis Yetki Belgesi ve söküm faturası ile AİTM projesi çizmeye yetkili firmalara başvurarak proje çizdirmeniz gerekmektedir.

AİTM firmalarından temin edeceğiniz proje ile periyodik muayene istasyonlarında aracınıza tespit muayenesi yaptırarak proje ekinde muayene ait belgelerle ilgili trafik tescil bürosuna başvurup ruhsat değişimi yapmanız gerekir

Hakkında Otogaz Forum

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*