LPG’li Aracın Yokuşta Çekişinin Düşmesi | Otogaz Forum - Türkiye'nin En Büyük LPG Forum Sitesi
Anasayfa / Karbüratörlü Sistem LPG Sorunları / LPG’li Aracın Yokuşta Çekişinin Düşmesi
LPG'li Aracın Yokuşta Çekişinin Düşmesi
LPG'li Aracın Yokuşta Çekişinin Düşmesi

LPG’li Aracın Yokuşta Çekişinin Düşmesi

LPG’li Aracın Yokuşta Çekişinin Düşmesi 

Kullandığınız lpgli aracın yokuşta çekişinin düşmesinin birden çok nedeni olabilir. En yaygın nedenin araç gaz ayarının ve motora giren hava miktarının profesyonel olmayan ustalarca ayarlanması olduğunu söyleyebiliriz.

Lpgli aracınızın performansı düşükse, ilk olarak gaz ayarının düzgün olup olmadığını tespit ettirmek adına, aracınızı bir lpg ustasına göstermenizi tavsiye ediyoruz.

Lpgli aracınızda motora giren hava miktarının doğru bir şekilde ayarlanmaması, araçta aşırı derece performans artmasına neden olabilir. Bu durumda en sık yapılan yanlış; sorunun ateşleme sisteminden kaynaklandığını düşünmek ve tecrübesiz bir lpg ustasına aracı teslim etmektir.

Aracınız karbüratörlü ya da tek nokta enjeksiyonlu ise profesyonel bir gaz ayar ustasından yardım almalı, aracı kesinlikle bir motorcuya sevk etmemelisiniz. Aksi halde gereksizce yapılan parça değişimleri ve işçilik maliyetleri ile karşılaşabilir; cebinizden lüzumsuz yere para çıkmasına neden olabilirsiniz. Karbüratörlü araçlarda yokuşta çekişi düşüyor? Neden? sorusunun cevabını en iyi bu şekilde verebiliriz.

Yokuşta Çekişi Düşüren Diğer Nedenler:

  • Aracın avans ve sente ayarının bozuk olması
  • Araç filtresinin bilinçsiz bir şekilde değiştirildikten sonra düzgün bir şekilde ayarlanmaması
  • Bujilerden en az birinin ya da birkaçının arızalı olması
  • Şanzımanda bulunan baskı balatalarının aşırı aşınması ya da kullanım ömürlerinin bitmiş olması
  • Aracın egzozunun tıkanması. Bu durumda araç, hem benzinde hem de lpgde iken araçta çekiş sorunu yaşanır.
  • Lpg beynine bağlanması gereken su hortumlarının yanlış yerden bağlanması. Bu durumda motor soğukken araçta hem tekleme hem de çekiş sorunu görülür.

Hakkında Otogaz Forum

Bir yorum

  1. s.a. geri dönmenizi umaraktan yazıyorum. 96 model ford escort enjeksiyonlu aracıma normal karbüratörlü için olan tüpten takılmış.hiç sorun yoktu canavar gibi biniyordum taaki hava filtresindeki klepe gibi parça düşüp kaybolana kadar .ustaya gittim göremediler sistemin ana……ler. başka bir ustaya götürdüm yine kendim gördüm orda birşeylerin noksan olduğunu.sonra düzene biner gibi oldu ama aracım durduk yere herhangi bir zamanda çalışmama hastalığına yakalandı.Artık nereyi noksan bıraktılarsa. dakikalarca marşa basıyorum çalışmıyor bekliyorum keyfi yetince çalışıyor. ÇALIŞACAĞINI enson kontağı çevirdiğimde arka taraftan dınnn diye bir ses geliyor o zaman biliyorumki çalışacak. ŞİMDİ bu ses tüpün üstündeki kesiciden mi. benzin deposunun üstünde arka koltuğun altında role gibi bir cisim var ondan mı anlamadım. acep gaz gelmediği için mi çalışmıyor. sizden öğreneyim ki gidip oto elektrikçiye tüpçüye öğreteyim.(benzini hiç sormayın benzinim var amma ne çalışyor benzin de ne de gidiyor).

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*